Kwiaty na pogrzeb
Kwiaty na pogrzeb

Kwiaty na pogrzeb

Kwiatom przypisywane jest określone znaczenie, dlatego mówimy o języku kwiatów. Tradycja ta sięga do czasów starożytnych: już Egipcjanie i Grecy przypisywali specjalne znaczenie różnym gatunkom kwiatów, sugerując ich zastosowanie w zależności od okazji.

Także i dziś korzystamy z tego uniwersalnego języka kwiatów, które towarzyszą nam przy wielu szczególnych okazjach w życiu: od tych najbardziej radosnych i szczęśliwych, jak chrzest czy ślub, po te najsmutniejsze, jak pogrzeb.

Właśnie dlatego, że jest to wydarzenie dotyczące niezwykle bolesnego momentu ludzkiego życia, należy zachować szczególną uwagę przy wyborze najbardziej odpowiednich kwiatów na pogrzeb. Celem dekoracji kwiatowych jest oddanie szacunku osobie zmarłej, a także wyrażenie uczuć uczestników pogrzebu.

Zapraszamy do kontaktu – dowozimy na wszystkie cmentarze w Bydgoszczy. Zamównienia można składać po numerem  696 902 441

Kwiaty pogrzebowe

Kwiaciarnia Fordońska spieszy z pomocą wszystkim osobom, które chcą zamówić kwiaty na pogrzeb. Wśród najczęściej przygotowywanych przez nasz personel kompozycji florystycznych przeznaczonych na ceremonie żałobne są:

W Kwiaciarni Fordońskiej w Bydgoszczy każdą kompozycję florystyczną na pogrzeb przygotowujemy z uwzględnieniem indywidualnych życzenie Klienta. Możemy je ułożyć z klasycznej róży, bądź z kwiatów mieszanych. Kwiaty na pogrzeb mogą mieć różne kształty: najczęściej zamawiane są owalne, okrągłe lub w kształcie łezki lub serca.

Szarfy wypisujemy ręcznie, gdyż uważamy, iż są one bardziej osobiste i spersonalizowane.

Mając na celu działania proekologiczne odradzamy naszym Klientom pakowanie wiązanek w celofan. Zimą kwiaty w folii szybciej marzną, a latem często dochodzi do ich przegrzania.

Przygotowując kwiaty na pogrzeb – kierujemy się w Kwiaciarni Fordońskiej zarówno szacunkiem względem Zmarłego, jak i miłością do kwiatów.

W trosce o naszych Klientów oferujemy dowóz zamówionych kwiatów na dowolny cmentarz w Bydgoszczy i okolicach.

Powrót do góry

Z przyjemnością zrealizował: Brainbox


kwiaciarniafordonska.pl wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie części lub całości informacji, zdjęć, grafik, kodów i innych zawartych na stronach kwiaciarniafordonska.pl w formie elektronicznej lub jakiejkolwiek innej bez zgody autora jest zabronione.